Galios ir kontrolės ratas – kaip atpažinti? Pristatomos atmintinės specialistams

19 liepos, 2018

Smurtas artimoje aplinkoje yra nusikaltimas, vis dar plačiai paplitęs mūsų visuomenėje, todėl kovai su juo reikalingas skirtingų institucijų įsitraukimas ir bendradarbiavimas. Žmogaus teisių stebėjimo institutas prisidėjo prie atmintinių, skirtų įvairiems specialistams, sukūrimo ir išleidimo. Atmintinėse pateikiama informacija apie tai, kaip atpažinti smurto artimoje aplinkoje požymius ir paskatinti nuo jo galimai nukentėjusias moteris kreiptis pagalbos.

Ginekologams, bendrosios praktikos gydytojams, socialiniams darbuotojams ir vaiko teisių apsaugos specialistams skirtose atmintinėse paprastai ir suprantamai įvardintos dažniausiai pasitelkiamos psichologinio ir ekonominio smurto strategijos, kurios gali būti pastebėtos dar iki atsirandant fiziniams sužalojimams. Leidiniuose taip pat aptariami galimi patirto fizinio ir psichologinio smurto požymiai, kurių dažnai nepastebime. Nepaisant to, visi jie gali įspėti, jog moteris išgyvena sisteminį smurtą naudojamą prieš ją, ir jai yra reikalinga pagalba.

Atmintinės išleistos vykdant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos remiamą projektą „STOP smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui“. Projekto vykdytojai: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lygių galimybių plėtros centras ir iniciatyva „Nomoshiti”.

http://www.visureikalas.lt/ 


Projektą remia Europos Sąjunga
.
Leidinių turinys neatspindi oficialios Europos Komisijos nuomonės ir požiūrio.