Mūsų misija – stiprinti atvirą ir demokratinę visuomenę, prisidedant prie žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo.
Vizija – visuomenė, kurioje gerbiamas pamatinis žmonių orumas, laisvė nuo nepagrįstų suvaržymų ir visų lygybė prieš įstatymą.

Apie ŽTSI

Žmogaus teisių stebėjimo institutas (ŽTSI) – nevyriausybinė, pelno nesiekianti žmogaus teisių organizacija. Nuo įsikūrimo 2003 m. siekiame, kad nacionaliniai teisės aktai ir jų taikymo praktika atitiktų tarptautinius žmogaus teisių įsipareigojimus.

ŽTSI teisininkų, politikos, socialinių ir sveikatos mokslų ekspertų komanda atlieka tyrimus, teikia pasiūlymus teisės aktams ir programiniams dokumentams, dalyvauja darbo grupėse, rengia ataskaitas tarptautinėms žmogaus teisių priežiūros institucijoms, imasi bylų teismuose strateginiais žmogaus teisių klausimais, teikia ekspertines konsultacijas, vykdo projektus, organizuoja konvencinius ir nuotolinius mokymus teisėsaugos pareigūnams ir kitiems specialistams.

ŽTSI prioritetinės veiklos sritys

  • Žmogaus teisių stebėsena, analizė ir švietimas
  • Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų teisės (ypatingą dėmesį skiriant smurto artimoje aplinkoje ir neapykantos nusikaltimų sritims)
  • Žmogaus teisių užtikrinimas psichikos sveikatos srityje.

Norint atgaminti, publikuoti, platinti ar kitaip naudoti Žmogaus teisių stebėjimo instituto logotipą, prekės ženklą ir šiame tinklalapyje esančias darbuotojų ar renginių nuotraukas, būtina gauti išankstinį Žmogaus teisių stebėjimo instituto sutikimą. Šioje svetainėje skelbiamas naujienas, tyrimus ar kitas publikacijas leidžiama naudoti tik nekomerciniais ir asmeniniais tikslais, tinkamai nurodant Žmogaus teisių stebėjimo institutą kaip informacijos šaltinį.

Pastaba. Žmogaus teisių stebėjimo institutas individualios teisinės pagalbos ir teisinių konsultacijų neteikia. Dėl teisinės pagalbos maloniai prašome kreiptis į advokatą arba, jeigu Jūsų pajamų ir turto lygis nedidelis, į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą.