Nauja e-mokymosi platforma „Be ribų“ padės pareigūnams kovoti su smurtu artimoje aplinkoje

13 spalio, 2015

Mokymasis be ribų

Šiandien veikti pradedanti e-mokymosi platforma „Be-ribu.lt“ siūlo nemokamą kursą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirta pareigūnams ir kitiems profesionalams.

Platformos įkūrėjo Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorės pavaduotoja Natalija Bitiukova sako, kad „Be-ribu.lt“ padės gerinti pareigūnų, prokurorų, teisėjų ir kitų profesionalų kvalifikaciją ir įgūdžius šiems patogiu, laiką ir lėšas taupančiu būdu.

„Tarp valstybės pareigūnų ir specialistų yra daug žmonių, kurie nori kelti savo kvalifikaciją, tačiau juos atgraso mokymų kainos, nesuderinamumas su darbu, atstumas iki mokymų vietos. „Be-ribu.lt“ jie gali tobulintis be laiko ir erdvės apribojimų. Kursas yra prieinamas nemokamai iš bet kurio taško, kur yra interneto ryšys“.

Pirmasis kursas – apie smurtą artimoje aplinkoje

Pirmasis „Be-ribu.lt“ kursas turėtų sudominti visus, kuriems savo darbe tenka susidurti su smurtu artimoje aplinkoje. Kasmet nuo šio nusikaltimo nukenčia apie dešimt tūkstančių žmonių, dauguma jų – moterys.

Veiksmingam atsakui į smurtą artimoje aplinkoje trukdo valstybės biudžeto lėšų trūkumas ne tik policijos pareigūnų, bet ir kitų grandžių profesionalų – prokurorų, teisėjų, advokatų – kvalifikacijos kėlimui ir mokymams.

„Be-ribu.lt“ tikslas yra išspęsti šią problemą inovatyviai, patogiai ir mažiausiomis sąnaudomis. E-mokymosi platforma sukurta pasaulyje pripažintų masinių atvirųjų internetinių kursų (Coursera, Iversity, Khan Academy) pagrindu.

„Deloitte prognozėmis, iki 2020 m. masiniai atvirieji interneto kursai sudarys daugiau nei 10 procentų visų aukštojo ir tęstinio mokslo kursų. Tad kodėl nepasinaudojus jų potencialu jau dabar?“, klausia Natalija Bitiukova.

Nemokamas kursas atviras visiems

Interaktyvų kursą „Smurtas artimoje aplinkoje: ką turi žinoti kiekvienas profesionalas“ sudaro video paskaitos, papildomi skaitiniai ir žinių patikrinimo testai. Sėkmingai išlaikius kursą suteikiamas pažymėjimas. Tarp pirmojo kurso lektorių – psichologė, policijos pareigūnas, teisėjas, lyčių lygybės ir žmogaus teisių ekspertės.

Šiuo metu kursas atviras visiems, besidomintiems smurto artimoje aplinkoje problema. Daugiau informacijos ir patį kursą rasite apsilankę www.be-ribu.lt.

„Be-ribu.lt“ kūrimą parėmė: Šiaurės ministrų taryba, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo programa.