Žmogaus teisių stebėjimo institutui vadovaus Dainius Pūras

28 rugpjūčio, 2018

2018 m. rugpjūčio 28-oji – svarbių pokyčių Žmogaus teisių stebėjimo institute diena. Institutui pradeda vadovauti Dainius Pūras, žmogaus teisių ekspertas ir aktyvus gynėjas, ilgametis instituto valdybos pirmininkas, Vilniaus universiteto profesorius, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į sveikatą ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos Specialiųjų procedūrų koordinavimo komiteto pirmininkas.

D. Pūras, dirbdamas tarptautinėje aplinkoje kaip JT specialusis pranešėjas, gerai išmano esminius sunkumus, su kuriais šiandien pasauliniu lygiu susiduriama įgyvendinant šiuolaikinius žmogaus teisių principus. Vis dažniau nuo pagarbos pamatinėms asmens teisėms ir laisvėms nusisuka ne tik valstybės Lietuvos kaimynystėje, Rytų bei Centrinėje Europoje, bet ir kai kurios valstybės, kurios daugelį metų mums buvo pagarbos  žmogiškajam orumui pavyzdžiu.

Sukauptas žinias ir patirtį D. Pūras ketina panaudoti Lietuvoje, priešinantis šioms tendencijoms ir prisidedant prie žmogaus teisių padėties gerinimo. D. Pūras ketina plėtoti instituto įdirbį žmogaus teisių srityje, tęsti konstruktyvią valstybės institucijų kritiką ir bendradarbiavimą su jomis, kartu ieškant problemų sprendimo ir plėtojant pagarbos žmogui kultūrą Lietuvoje.

„Pasaulyje ir Europoje, ypač dabar, kai stiprėja ksenofobija, radikalus nacionalizmas ir išpuoliai prieš 1948 m. įtvirtintus žmogaus teisių principus, galime rasti daug valstybių, kuriose žmogaus teisių padėtis gerokai prastesnė, nei Lietuvoje. Betgi būtų keista ir neišmintinga lygiuotis į tokias valstybes, kuriose stebimi regreso požymiai, ir kuriose vis mažėja erdvė pilietinei visuomenei reikštis ir klestėti. Šiandien jau gerai matome, kad Lietuvoje, tiek valdžios struktūrose, tiek visuomenėje esama stipraus priešinimosi tiems principams ir toms praktikoms, kurias rekomenduoja Jungtinės Tautos, Europos Sąjunga ir Europos Taryba.

Lietuvos raida bus sėkminga tik tokiu atveju, jei visuomenei ir piliečių rinktiems tautos atstovams užteks išminties lygiuotis į valstybes žmogaus teisių lyderes ir atsispirti gausioms sąmokslo teorijoms apie tariamą šiuolaikinių žmogaus teisių ir laisvių principų žalą“, – teigė D. Pūras.

D. Pūras pakeis nuo 2016 m. sausio mėn. institutui vadovavusį Tomą Kubilių.

„Instituto vardu noriu padėkoti Tomui Kubiliui už darbą ir pasiekimus stabilizuojant instituto veiklą, sutelkiant komandą naujiems iššūkiams bei sėkmingai užbaigiant iki šiol ambicingiausią Lietuvos NVO sektoriaus stiprinimo iniciatyvą – Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo NVO Programą Lietuvoje“ – sakė D. Pūras.

„Pastarieji 6-eri metai institute man buvo didelių asmeninių pokyčių ir iššūkių laikotarpis. Džiaugiuosi galėjęs prisidėti prie instituto veiklos tęstinumo ir įsipareigojimų žmogaus teisių bendruomenei bei visuomenei įgyvendinimo. Esu dėkingas instituto dalininkams ir kolegoms už parodytą pasitikėjimą ir suteiktas galimybes – tai yra neįkainojama patirtis, neabejotinai padėsianti imtis naujų įkvepiančių iššūkių žmogaus teisių, pilietinės visuomenės ir verslo aplinkos sanglaudos srityje“ – teigė T. Kubilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *