Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus ataskaita – atsinaujinantys iššūkiai institucijoms

15 gegužės, 2018

Europos Tarybos Generalinis sekretorius Thorbjørn Jagland paskelbė penktąją metinę ataskaitą „Demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės padėtis. Institucijų vaidmuo. Grėsmė institucijoms“.

Ataskaita įvertina svarbiausius demokratinio saugumo elementus visose Europos Tarybos valstybėse narėse: teismų nepriklausomumą, žodžio laisvę, susirinkimų ir asociacijų laisvę, demokratinių institucijų veiklą ir įtraukią visuomenę.

Šiais metais ataskaitoje atkreipiamas dėmesys institucijų vaidmeniui Europoje ir pastangoms pažeisti institucijas tiek Europos, tiek valstybių narių lygiu. Praėjusių metų ataskaitoje buvo išskirti iššūkiai, kuriuos kėlė populizmo augimas, bei keltas klausimas, kokie stiprūs Europos stabdžiai ir atsvaros. Šiemet iššūkiai ne tik išlieka tie patys, tačiau atkreipiamas dėmesys ir į nerimą keliančius šių iššūkių pasekmes. „Mūsų institucijoms visame žemyne yra naujų ir atsinaujinančių iššūkių, į kuriuos turime atsakyti,“ – sakė generalinis sekretorius.

Pasak sekretoriaus, „mūsų žmogaus teisės, demokratija ir teisės viršenybė priklauso nuo institucijų, kurios joms suteikia formą. Tačiau populistams, kurie remiasi paskelbta „tautos valia“ siekdami užgniaužti opoziciją, tokia galios stabdžių ir atsvarų sistema dažnai laikoma kliūtimi, kurią siekiama suardyti“.

Savo penktojoje ataskaitoje Generalinis sekretorius kviečia visas Europos Tarybos valstybes nares, atsižvelgiant į kiekvieno europiečio interesus, iš naujo įsipareigoti bendroms vertybėms, kurios atsispindi Europos žmogaus teisių konvencijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *