Informacinis bukletas nukentėjusiesiems – ir lengvai skaitoma kalba

2 gegužės, 2018

Nusikaltimų aukoms būtina informacija apie turimas teises ir baudžiamąjį procesą jau prieinama ir lengvai skaitoma kalba. Žmogaus teisių stebėjimo institutas išleido informacinį bukletą, pritaikytą žmonėms, turintiems mokymosi sunkumų, intelekto sutrikimų ar kitokią negalią.

Buklete lengvai skaitoma kalba ir vaizdinėmis priemonėmis pateikiama svarbiausia informacija apie tai, kaip atpažinti nusikaltimą bei kur kreiptis nukentėjus. Nuo nusikaltimų nukentėję asmenys buklete ras svarbiausią informaciją apie savo teises ikiteisminio tyrimo ir teisminio proceso metu. Be to,  pateikiama ir išsami bei lengvai suprantama informacija, kur kreiptis socialinės, psichologinės ir kitos pagalbos.

Bukletas išleistas elektroniniu ir spausdintu formatu. Norinčius įsigyti spausdintų bukletų, kviečiame parašyti el. paštu hrmi@hrmi.lt (bukletai yra nemokami, jų kiekis – ribotas).

Bukletas išleistas vykdant Europos Sąjungos Teisingumo programos remiamą projektą „Veiksmingas nukentėjusiųjų teisių užtikrinimas“. Projekto partneriai: Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lietuvos policijos mokykla, Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra, Victim Support Europe.