Kovojant su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba Europoje

31 spalio, 2018

Leidinys „Kovojant su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba Europoje“ yra vienas iš to paties pavadinimo tarptautinio projekto veiklos rezultatų. Pagrindinis šio leidinio tikslas yra suteikti pagrindinių žinių apie „neapykantos nusikaltimus“ ir „neapykantos kalbą“ penkiose Europos valstybėse: Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lietuvoje ir Maltoje. Leidinį sudaro trys pagrindinės dalys: „Lyginamoji neapykantos nusikaltimų ataskaita“, „Pranešimo apie neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbą mechanizmai Europoje: gerosios praktikos apžvalga“, „Internetinio įrankio, skirto pranešti apie neapykantos nusikaltimus, parengimo vadovas“.

Leidinyje pateikiamos įžvalgos neapsiriboja teisėkūros ir teisės aktų taikymo aktualijomis, o į nepageidaujamą „neapykantos nusikaltimų“ ir „neapykantos kalbos“ reiškinį yra žvelgiama plačiau. Šiuo leidiniu siekiama įtikinti apie svarbą bei informuoti ekspertus apie efektyvaus įrankio, leidžiančio kovoti su neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos latentiškumu, sukūrimo svarbą. Galiausiai, leidinyje galima atrasti papildomos motyvacijos ir informacijos visiems, kurie šiuo metu svarsto galimybę sukurti ir išbandyti tokį pranešimo įrankį savo šalyje.

 

 

Šis leidinys yra vienas iš projekto „Kovojant su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba Europoje“ (angl. „Tackling Hate Crime and Hate Speech in Europe“), iš dalies finansuojamo Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo (REC) programos, veiklos rezultatų. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *