K. Pūkui už seksualinį priekabiavimą gresia apkalta

15 kovo, 2017

Seksualinio pobūdžio komentarus laidęs ir kitaip prie darbo ieškojusių merginų priekabiavęs Seimo narys K. Pūkas, panašu, apkaltos neišvengs.

Seimo nario padėjėjomis įsidarbinti norėjusios merginos, anot jų, iš K. Pūko sulaukė itin asmeninių, intymių klausimų, kvietimų į jo butą Seimo viešbutyje ir komentarų, kad „būtų smagu pasivolioti lovoje“.

Etikos komisija kreipsis į Seimą dėl apkaltos

Dėl netinkamo elgesio prisipažinęs, tačiau dėl jo nesigailėjęs parlamentaras šiandien buvo svarstomas Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje.

Komisija vienbalsiai nusprendė kreiptis į Seimą ir siūlyti pradėti apkaltos procesą. Šio proceso būdu gali būti panaikintas Seimo nario, kuris šiurkščiai pažeidė Konstituciją, sulaužė Seimo nario priesaiką arba padarė nusikaltimą, mandatas.

Prieš posėdį į Komisiją kreipėsi 46 nevyriausybinės organizacijos, prašydamos inicijuoti K. Pūkui apkaltą. Lygių galimybių plėtros centro ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto inicijuotą kepimąsi pasirašė ir beveik du tūkstančiai Seimo nario elgesiu pasipiktinusių žmonių.

Nevyriausybinės organizacijos rinkosi prie Seimo

Komisijai svarstant K. Pūko elgesį, nevyriausybinės organizacijos rinkosi piketuoti prie Seimo.

„Šiandien susirinkome, kad palaikytume merginas, kurios ryžosi prabilti. Siekiame, kad K. Pūkui būtų pradėta apkalta. Seksualinis priekabiavimas jokiu būdu negali būti toleruojamas ar vertinamas nerimtai“ – teigė viena akcijos organizatorių, ŽTSI atstovė Natalija Bitiukova.

Pasitraukti iš Seimo nelaukiant apkaltos K. Pūką paragino ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tačiau parlamentaras atsakomybės kratosi – pareiškė iš Seimo be apkaltos nesitrauksiąs.

Norintys/čios pasirašyti kreipimąsi dėl K. Pūko apkaltos, gali tą padaryti čia.