Į Kauną atvyksta interaktyvus tarptautinis renginys „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą”

23 gegužės, 2022

Tarptautinis interaktyvus renginys „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą”

2022 m. gegužės 30 dieną Kaune

Žmogaus teisių stebėjimo institutas, bendradarbiaudamas su partneriais penkiose Europos Sąjungos valstybėse, kviečia aktyvų jaunimą (16-30 metų) dalyvauti interaktyviame tarptautiniame renginyje, kuris vyks 2022 m. gegužės 30 dieną Kaune, socialiniame centre „Emma“ (A. Mickevičiaus g. 35, 2 aukštas, Kaunas).

Neapykantos kalba kelia vis didesnę grėsmę demokratijai ir solidarumui Europoje, šis reiškinys pažeidžia žmogaus teises ir kenkia diskusijų kultūrai. Neapykantos kalba dažnai naudojama kaip įrankis, kuris nukreipiamas į įvairias pažeidžiamas grupes, ypač mažumas. Tai sukelia šių grupių susvetimėjimą ir atskirtį visuomenėje bei stiprina dešiniųjų radikalų bei populistų pozicijas.

Kviečiame jaunus žmones išreikšti savo poziciją ir kartu paieškoti būdų, kaip reaguoti į neapykantos kalbos reiškinį. Seminare dalyviai sužinos, kas yra neapykantos kalba ir kokį poveikį ji daro visuomenei ir atskiriems asmenims. Interaktyviame renginyje dalinsimės idėjomis, patirtimis ir žiniomis, ir kursime strategiją, kaip elgtis susidūrus su neapykantos kalba ir kokie būdai yra geriausi siekiant pažaboti šią problemą.

Renginio dalyviai bus vaišinami pietumis, o vienas iš vietiniuose renginiuose Lietuvoje dalyvavusių dalyvių turės galimybę vykti į baigiamąją projekto „Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą” konferenciją Cluj-Napoca mieste, Rumunijoje, birželio 25 d. Iš užsienio atvykusių dalyvių kelionės ir nakvynės išlaidos bus kompensuotos.

 

Renginį ves Goda Jurevičiūtė ir Viktorija Kolbešnikova.

 

Išsamiau apie renginį:

Jei turite klausimų, nedvejodami susisiekite su mumis: andre.jurgaite@hrmi.lt

 

Renginys yra tarptautinio projekto „Aktyvūs Europos piliečiai prieš neapykantos kalbą“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos programa „Europa piliečiams“.

 

Programa

„Aktyvus jaunimas prieš neapykantos kalbą”*

2022 m. gegužės 30 diena

Kaunas, socialinis centras „Emma“ (A. Mickevičiaus g. 35, 2 aukštas, Kaunas)

10:40-11:00   Atvykimas ir registracija

11:00-11:45    Įžanga. Diskusijoms saugios erdvės kūrimas

11:45-13:15     Kas yra neapykantos kalba? Reiškinio analizė

13:15-14:00    Pietų pertrauka

14:00-15:15    Neapykantos kalba vs. žodžio laisvė. Ar žodžio laisvė turi ribas? Atvejų analizė

15:15-15:30    Pertrauka

15:30-16:40   Kaip kovoti su neapykantos kalba? Europa be neapykantos. Pokyčių manifestas

16:40-17:00    Refleksija

 

*juodraštis