ŽTSI pradeda naują projektą, skirtą Europos arešto orderiui

2 rugpjūčio, 2016

Liepos 14 d. Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisininkai dalyvavo Fair Trials organizuotame pirmajame projekto „Beyond Surrender” susitikime. Projekto metu bus renkami duomenys apie Europos arešto orderio (EAO) naudojimą ir galimą piktnaudžiavimą šia priemone, bei jos poveikį ginamųjų ir jų šeimų gyvenimams.

Europos Komisijos finansuojamą projektą koordinuoja Fair Trials, jis įgyvendinamas kartu su Žmogaus teisių stebėjimo institutu, Lenkijos Helsinkio Komitetu, Rumunijos APADOR ir Ispanijos Rights International Spain.

BS KO Meeting.bmpEuropos arešto orderis yra naudinga priemonė užkertant kelią asmenims, naudojantis atviromis ES sienomis, slapstytis nuo teisingumo, tačiau pasitaiko, jog ši priemonė panaudojama pažeidžiant asmenų teisę į teisingą teismą. Tokie atvejai turi itin rimtas pasekmes žmonių gyvenimams – jie gali baigtis darbo praradimu, depresija, atskyrimu nuo šeimos.

Projektu bus siekiama surinkti duomenis, kaip po perdavimo elgiamasi su asmenimis, kurių atžvilgiu buvo panaudotas EAO.

Pirmajame projekto etape partnerės organizacijos nagrinės perdavimo bylas ir analizuos, ar jose buvo laikomasi procedūrinių garantijų. Duomenys iš bylų medžiagos vėlesniame projekto etape bus panaudoti rengiant regioninę ataskaitą, išryškinančią bendras problemas ir pateikiančią rekomendacijas.

Projekto partneriai ir taip pat kurs seriją vaizdo klipų, skirtų asmeninei ginamųjų ir jų šeimų patirčiai, kuri dažnai lieka neišsakyta.

Projektas „Beyond Surrended“ finansuojamas Europos Komisijos.

European-commission-300x200