Apžvalga: Rusijos vertybiniai sąjungininkai Europoje

11 liepos, 2016

Parengėme apžvalgą Rusijos vertybiniai sąjungininkai Europoje”, kurioje apibendrinami  žurnalistų, nevyriausybinių organizacijų ir politikos institutų 2015 metais atlikti Rusijos įtakos tyrimai įvairiose Europos šalyse. Tyrimų tikslas buvo išsiaiškinti (su konkrečiais pavyzdžiais, kur įmanoma), kokį vertybinį diskursą ir kaip Rusija naudoja šiose valstybėse, siekdama savų interesų ir tikslų.

Tyrimai parodė, kad Rusijos veiksmai gerokai iškreipė žiniasklaidos ir nevyriausybinių, pilietines teises ginančių organizacijų veikimo lauką. Apžvalgoje rasite kelis pavyzdžius iš Prancūzijos, Ukrainos, Graikijos, Vengrijos, Austrijos, Slovakijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos ir Lietuvos, kaip aljansai kuriami ir veikiama ne tik su politinių partijų, bet ir visuomeninių organizacijų, religinio pobūdžio judėjimų bei religinių institucijų pagalba.

Antipatija liberaliai demokratijai su iš jos neva kylančiomis ydomis yra tai, kas bendra šiems judėjimams, ir tai, kas skatina juos palaikyti V. Putiną, kuris su šiomis ydomis, jų akimis, nuoširdžiai kovoja.