Europos Komitetas prieš Kankinimą paskelbė ataskaitą apie Lietuvą

1 vasario, 2018

Europos Komitetas prieš Kankinimą ir kitokį žiaurių, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą paskelbė ataskaitą apie savo vizitą Lietuvoje. Pagrindinis Komiteto penktojo periodinio vizito į Lietuvą tikslas buvo įvertinti priemones, kurių ėmėsi Lietuvos valdžios institucijos, atsižvelgdamos į Komiteto rekomendacijas po ankstesnių vizitų. 2016 metų vizito metu Komitetas lankė laisvės atėmimo ir kitas uždaras įstaigas – psichiatrijos ligonines, globos namus.

Nors žmonių skaičius laisvės atėmimo vietose mažėja, daugelis nuteistųjų ir suimtųjų vis dar laikomi perpildytose kamerose nehigieniškomis sąlygomis, kur vienam žmogui tenka mažiau nei 4m2 erdvės, o galimybė nusiprausti galima tik kartą per savaitę. Kai kuriuose kalėjimuose taip pat daugėja smurto atvejų – tiek tarp pačių nuteistųjų, tiek iš pareigūnų pusės. Delegacija atkreipė dėmesį ir į prastą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą lankytose įstaigose.

Problemų užfiksuota ir psichiatrijos įstaigose, kur jau beveik dešimt metų neatsižvelgiama į Komiteto rekomendacijas ir nereformuojama pacientų hospitalizavimo tvarka ir taisyklės. Atsižvelgdamas į labai prastas gyvenimo sąlygas Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, Komitetas rekomenduoja Lietuvos valdžios institucijoms planus pastatyti naujas specializuotas patalpas uždaroms ir psicho-geriatrijos palatoms (kur būtų pakankamai vietos įvairioms veikloms) įgyvendinti prioritetine tvarka. Kol šie planai neįgyvendinti, būtina imtis visų priemonių užtikrinti pacientams patogią ir privatumą užtikrinančią aplinką.

Su visa ataskaita galima susipažinti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *