Masiniai asmens duomenų apsaugos pažeidimai gali brangiai kainuoti ir pažeidėjams, ir duomenų subjektams

12 rugsėjo, 2017

Dėl saugumo spragos Darbo biržos svetainėje buvo išviešinti tūkstančiai gyventojų asmens kodų. Deja, vienintelis Darbo biržos atsakymas tėra, jog tai – sistemos klaida.

Masinį duomenų išviešinimą pastebėjusi svetainės lankytoja ilgai vargo, kol surado, kam pranešti apie pažeidimą.

Anot ŽTSI direktoriaus pavaduotojos teisės klausimais Natalijos Bitiukovos, asmens duomenis valdančios institucijos turi pareigą imtis visų organizacinių ir techninių priemonių, kad tokių pažeidimų būtų išvengta.

„Saugumo spragą pastebėję žmonės taip pat neturėtų vargti ir ieškoti, kam apie tai pranešti. Įsigaliojus Duomenų apsaugos reglamentui, visos valstybės institucijos turės paskirti už duomenų apsaugą atsakingus pareigūnus ir paskelbti jų kontaktus.“

ŽTSI ragina institucijas nelaukti reglamento įsigaliojimo, ir jau dabar paskirti tokį pareigūną. Taip pat rekomenduotina nustatyti tvarką, kaip duomenų subjektams, šiuo atveju žmonėms, kurių asmens kodai buvo išviešinti, ir Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai bus pranešama apie saugumo pažeidimus, nes pastarųjų mėnesių įvykiai rodo, kad asmens duomenų apsaugos pažeidimų viešajame sektoriuje kaip niekad daug.