hrmi-youtube
LT

Neleiskime Vengrijai toliau grimzti į autoritarizmo liūną

2017 / 04 / 03

ŽTSI direktoriaus pavaduotoja Natalija Bitiukova, CEU Alumni tinklo narė

Balandžio 4 d. Vengrijos parlamente vyks balsavimas dėl Vidurio Europos universiteto ateities. V. Orbano vyriausybė užsimojo apriboti CEU veiklą taip, kad universiteto išlikimas praktiškai taptų neįmanomas.

Teisės studijos CEU buvo viena reikšmingiausių asmeninių ir profesinių patirčių mano gyvenime. Universitetas turi labai stiprią akademinę bendruomenę, pasižyminčią ne tik profesiniais pasiekimais, bet ir pilietiniu aktyvumu, atvirumu naujoms idėjoms, kritiniu mąstymu ir pagarba žmogaus teisėms.

Būtent šios vertybės yra svetimos dabartinei Vengrijos valdžiai ir dėl to CEU tapo dar vienu režimo taikiniu.

Mes turime suprasti, kad universiteto veiklos suvaržymas yra tik vienas iš žingsnių link V. Orbano propaguojamos „neliberalios demokratijos“. Jau keletą metų Vengrijoje tęsiasi už žmogaus teises ir skaidrumą pasisakančių nevyriausybinių organizacijų persekiojimas, formuojama prieš migrantus ir pabėgėlius nukreipta viešoji nuomonė, pakertami teisės viršenybės principai.

Vis daugiau žmonių supranta šias tendencijas ir būtinybę bet kokia kaina apginti ne tik CEU, bet ir akademinės laisvės ir žmogaus teisių principus.

Universiteto palaikyti į gatves išėjo daugiau nei 10 tūkst. žmonių, CEU Alumni organizavo solidarumo akcijas Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Rumunijos ir kitur. Palaikymą išreiškė Nobelio premijos laureatai, Harvardo universitetas ir kitos akademinės institucijos, kelių valstybių vyriausybės.

Iki balsavimo parlamente dar galite išsiųsti savo poziciją – kiekvienas palaikymo laiškas dabar yra be galo svarbus.

Neleiskime Vengrijai toliau grimzti į autoritarizmo liūną.