Kaip galiu padėti partnerio smurtą patyrusiai moteriai? Motyvaciniai plakatai specialistams

28 birželio, 2019

Nors smurtas artimoje aplinkoje yra nusikaltimas, ne visos jo formos yra lengvai atpažįstamos. Siekiant suteikti efektyvią ir kokybišką pagalbą smurtą patyrusioms moterims, reikalingas skirtingų institucijų  ir individualių specialistų įsitraukimas bei bendradarbiavimas. Tačiau dažnai specialistams pritrūksta žinių, kaip moteriai užduoti tinkamus klausimus įtarus smurtą, ar koks apskritai yra specialistų vaidmuo padedant moterims rasti reikiamą pagalbą arba nutraukti smurtinius santykius.

Projekto „Stop smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui“ komanda parengė specialius plakatus socialiniams darbuotojams, gydytojams ir vaiko teisių apsaugos skyrių specialistams. Plakatų tikslas – motyvuoti specialistus padėti moterims ištrūkti iš „galios ir kontrolės rato“ ir tikrais faktais paremta istorija parodyti, koks svarbus yra kiekvieno specialisto vaidmuo.

Trijuose skirtinguose plakatuose vaizduojama partnerio smurtą patiriančios Eglės istorija ir jos susidūrimo su specialistu – gydytoja, socialine darbuotoja arba vaiko teisių apsaugos skyrių specialiste – aplinkybės. Istorijoje vaizduojamos dvi skirtingos pabaigos, rodančios, koks būtinas yra aktyvus specialisto dalyvavimas sprendžiant konkretų sisteminio smurto atvejį. Kitoje plakato pusėje paprastai ir suprantamai įvardintos dažniausiai pasitelkiamos psichologinio ir ekonominio smurto prieš moteris strategijos, kurios gali būti pastebėtos dar iki atsirandant fiziniams sužalojimams.

Motyvaciniai plakatai bus platinami visoje šalyje dirbantiems specialistams. Tikimės, kad jie taps priemone paskatinti specialistus aktyviai prisidėti prie smurto prieš moteris mastų mažinimo visoje Lietuvoje, kur tokią patirtį turi 1 iš 3 moterų.

Daugiau informacijos: www.visureikalas.lt

Savitarpio pagalbos forumas moterims, patyrusioms smurtą: www.moterysmoterims.lt

 

Plakatai išleisti vykdant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos remiamą projektą „STOP smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui“. Projekto vykdytojai: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lygių galimybių plėtros centras ir socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti“.

Projektą remia Europos Sąjunga.
Leidinių turinys neatspindi oficialios Europos Komisijos nuomonės ir požiūrio.