Seime vėl svarstomas abortų draudimas

5 balandžio, 2017

Balandžio 5 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstė Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektą.

Už nėštumo nutraukimą – iki trejų metų nelaisvės

Įstatymu siekiama uždrausti moterims nutraukti nepageidaujamą nėštumą, paliekant tik dvi siauras išimtis – kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai arba kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

Kartu su įstatymo projektu teikiamos Civilinio ir Baudžiamojo kodeksų pataisos. Pagal pastarąsias, už įstatymu draudžiamą nėštumo nutraukimą gydytojams grėstų iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

NVO ragina Seimo komitetus atmesti projektą

Prieš Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdį Lietuvos žmogaus teisių centras, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lygių galimybių plėtros centras ir VšĮ „Lygybės ir įvairovės namai” išplatino kreipimąsi į TTK ir Žmogaus teisių komiteto narius, ragindami projektui nepritarti.

Kreipimesi, sulaukusiame 32 organizacijų palaikymo, teigiama, jog siūlomas įstatyminis reguliavimas „turėtų itin neigiamų pasekmių moterų ir mergaičių fizinei ir psichikos sveikatai, nes priverstų jas rinktis nelegalų ir nesaugų nėštumo nutraukimą.”

Rašte taip pat pažymima, kad dėmesys turi būti skiriamas ne draudimams, o lytiniam švietimui, informacijos apie šeimos planavimą sklaidai ir kontracepcijos prieinamumo didinimui.

Sulaukęs daug įvairių nuomonių ir pasiūlymų, TTK nusprendė projekto svarstymą pratęsti ir atidėti sprendimo priėmimą, kol įsigilins į pateiktus pasiūlymus.

Šiuo metu nėštumo nutraukimas reguliuojamas 1994 m. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Juo remiantis, nėštumo nutraukimą moters pageidavimu galima atlikti iki 12 savaitės.