
SIRIJOS PILIEČIO PRIEGLOBSČIO BYLA
Migracijos departamentas atmetė pareiškėjo Sirijos piliečio prieglobsčio prašymą, tinkamai neįvertinęs visų aplinkybių bei įrodymų ir neatsižvelgęs į aktualią kilmės šalies informaciją. Byla pradėta: 2022…
ŽTSI inicijavo bylą dėl prieglobsčio Sirijos piliečiui suteikimo
Kartu su advokatu Žmogaus teisių stebėjimo institutas inicijavo strateginę bylą Lietuvos teismuose dėl prieglobsčio Sirijos piliečiui Lietuvoje suteikimo. Pareiškėjas prieglobsčio prašymą pateikė praėjusių metų pabaigoje,…
UAB „Sekmadienis“ prieš Lietuvą: kai saviraiškos laisvė ribojama be svaraus pagrindo
Lietuva, uždrausdama reklamas su Jėzaus ir Marijos personažais, nepagrįstai apribojo žodžio ir saviraiškos laisvę, išnagrinėjęs bylą „UAB Sekmadienis prieš Lietuvą“ nusprendė Europos Žmogaus Teisių Teismas….
Be daugiabučio gyventojų sutikimo įrengtos vaizdo kameros varžo privatumą
Be daugiabučio namo gyventojų sutikimo namo valdoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros pažeidžia gyventojų teisę į privatumą – tokį sprendimą 2017 gruodžio pabaigoje priėmė Lietuvos Aukščiausiasis…
Pasenusioje Lietuvos įkalinimo sistemoje siekiama pokyčių
Prieš porą mėnesių Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino, kad Lietuva pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos trečiąjį straipsnį, kuriame teigiama, jog „niekas negali būti kankinamas, patirti…
Byla dėl seksizmo žiniasklaidoje
“Ši byla yra ne tik apie etišką žiniasklaidą. Ji yra ir apie tai, kokias visuomenės nuostatas bei elgesį skatina moteris žeminanti, seksistinė kalba. Tai nėra…
Vaikų iš Afganistano byla – žalos atlyginimas dėl neteisėtos bausmės ir suėmimo
„Aš išsigandau – jei nedirbsiu su Talibanu, mane nužudys. Man buvo pasakyta, kad Lietuva padeda žmonėms.“ – Q.N., ieškovas byloje Byla pradėta: 2013 m. Byla…
Gatajevų byla – žalos atlyginimas dėl neteisėto suėmimo
„Suėmimo ir jo termino pratęsimo pagrindai turi būti reikšmingi ir pakankami, bet ne bendri ir abstraktūs, o teismo sprendimai šiais klausimais turi būti išsamiai motyvuoti…
Rumunijos ambasados byla – diskriminacija dėl lyties
“Atleidimas iš darbo diskriminaciniais pagrindais yra labai specifinio pobūdžio neteisėta veika, nes jis ypatingai neigiamai veikia asmenį, t. y. kėsinasi į patį asmens identitetą. Darbdavys,…
Mustafa al-Hawsawi byla – teisė į kankinimų draudimą
„Toks sprendimas reiškia, kad visuomenė turi teisę žinoti tiesą, ir kad teisėsaugos institucijos turi pareigą ją išsiaiškinti bei užtikrinti CŽV programos nukentėjusiesiems galimybę dalyvauti tyrimo procese….
D.P. prieš Lietuvą – smurtas artimoje aplinkoje
„Tikiuosi, jog šis sprendimas pagelbės kitiems asmenims ateityje, galbūt aukos dažniau skųsis, o smurtautojai mažiau nusikals. Ypatingai skaudu dėl vaikų – jie labiausiai kenčia tokiose…
Valiulienė prieš Lietuvą – smurtas artimoje aplinkoje
„Smurto šeimoje aktas savaime yra žeminantis ir menkinantis auką, ir tai yra būtent tai, ko siekia smurtautojas. Fizinis skausmas yra tik viena iš sumanytų pasėkmių….
D.D. prieš Lietuvą – neveiksnumo teisinis reguliavimas
Byla pradėta: 2004 m. Byla baigta: 2012 m. Bylos esmė: teismo posėdžiuose, apie kuriuos ji nebuvo informuota, moteriai buvo atimtas veiksnumas ir paskirtas globėjas, kuris ją aštuoneriems…
L. prieš Lietuvą – teisė į privataus gyvenimo gerbimą
„Egzistuoja tam tikra įstatymų leidybos spraga, susijusi su lyties pakeitimo operacijomis, dėl to pareiškėjas yra atsidūręs kankinančioje nežinioje dėl savo privataus gyvenimo ir tikrosios tapatybės…
A.A. byla – teisė į nemokamą teisinę pagalbą
Byla pradėta: 2010 m. Byla baigta: 2011 m. Bylos esmė: pareiškėjai, kurios mėnesinės pajamos, išskaičiavus areštuotą turtą, sudarė mažiau negu 40 EUR buvo atsisakyta suteikti nemokamą…
Kovo 11 eitynių byla – susirinkimų laisvė
„Šis Lietuvos aukščiausiojo teismo sprendimas yra svarbus ne tik mūsų organizacijoms, bet ir visai visuomenei. Pirmą kartą Lietuvos aukščiausias teismas pasisakė dėl susirinkimų laisvės standartų, kurių nuo…
Romų namų griovimo byla – teisė į būstą
„Teisėjų kolegija daro išvadą, jog romų patirtus dvasinius išgyvenimus dėl nugriautų statinių sustiprino jų, kaip vienos iš pažeidžiamiausių asmenų grupės, padėtis, kas nagrinėjamos bylos kontekste…
Centro poliklinikos byla – teisė į aplinkos prieinamumą
„Šis mano apsilankymas su dukra poliklinikoje niekuo nesiskyrė nuo eilės kitų apsilankymų, mūsų daromų jau dešimt metų šioje gydymo įstaigoje. Nors metai bėga, tačiau situacija…
Eitynių “Už lygybę“ byla – susirinkimų laisvė
„Aš labai didžiuojuosi ne tik dėl Lietuvos. Aš manau, kad tai svarbus žingsnis – galimybė surengti paradą rytoj. Šis ginčas yra susijęs ne tik su…
„Tolerancijos vilkiko“ byla – susirinkimų laisvė
„Lietuva yra katalikiška šalis, todėl viešas gėjų renginys lietuviams – nemalonus. Kol aš būsiu meras, homoseksualams reklamuotis mieste neleisiu“ – buvęs Vilniaus m. meras Juozas…
Atlyginimų „vokeliuose“ byla – pranešėjos apsauga
„D.Budrevičienės atleidimas buvo lyg įspėjimas ir pagąsdinimas visiems kitiems darbuotojams, kad ir jų laukia toks pats likimas, jeigu jie prabils. Ši pergalė labai svarbi vertinant…
„Erikos“ byla – teisė į privataus gyvenimo gerbimą
Byla pradėta: 2008 m. Byla baigta: 2008 m. Bylos esmė: po užsienyje atliktos lyties keitimo operacijos, translytis asmuo negalėjo pasikeisti asmens dokumentų Lietuvoje Bylos baigtis: įrašai pareiškėjos…
Saichos byla – diskriminacija dėl etninės kilmės
„Darbdaviai net nesidomėjo, kas tokia esu, o sprendimą priėmė vos tik į mane pažvelgę. Tikiuosi, kad po šio teismo mano tauta galės rasti darbą. Tai įrodymas…