Informacinės skrajutės apie smurtą artimoje aplinkoje – 5 kalbomis

20 birželio, 2019

Išleidome skrajutes, kuriose paprastai ir aiškiai pateikiama informacija apie tai, kokie yra smurto artimoje aplinkoje požymiai ir kur galima kreiptis pagalbos. 

Informacija skrajutėse kviečia susimąstyti apie smurto artimoje aplinkoje naudojamo prieš moteris mastus. PSO duomenimis, partnerio smurtą patiria viena iš trijų moterų. Tai gali būti Jūsų artima draugė, kolegė ar kaimynė.

Norėdami padidinti visuomenės sąmoningumą ir padėti geriau atpažinti skirtingų formų smurtą, skrajutėse penkiomis skirtingomis kalbomis – lietuvių, anglų, rusų, lenkų, arabų – pateikiame dažniausiai pasitelkiamas psichologinio ir ekonominio smurto strategijas („Galios ir kontrolės ratas“).

Tyrimai rodo, kad moterys dažniausiai patiria ilgalaikį sisteminį artimo vyro smurtą, prieš jas naudojamos įvairios manipuliavimo ir kontrolės strategijos: bauginimas, menkinimas, moters pasitikėjimo savimi žlugdymas, vertimas tapti vis labiau nuo jo priklausoma. Kai moteris ima priešintis, smurtautojas, siekdamas išsaugoti savo kontrolę, paprastai griebiasi fizinės ir (arba) seksualinės prievartos. Moters pastangos atsiriboti nuo smurtautojo stipriai padidina jos riziką būti sužalotai, o skyrybos negarantuoja, kad smurtas baigsis.

Šių strategijų atpažinimas gali įspėti, jog moteris išgyvena sisteminį smurtą artimoje aplinkoje, ir jai yra reikalinga pagalba.

Informacinės skrajutės bus platinamos visoje Lietuvoje – bendradarbiausime su įvairiomis vietinėmis organizacijomis, viešosiomis bibliotekomis, specializuotos pagalbos centrais, moterų krizių centrais, mokymo bei socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis ir kt.

Skrajutės išleistos vykdant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos remiamą projektą „STOP smurtui prieš moteris: nuo sąmoningumo didinimo iki nulinės tolerancijos aukų kaltinimui“. Projekto vykdytojai: Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lygių galimybių plėtros centras ir socialinės reklamos agentūra „Nomoshiti“.

Skrajutės: lietuvių kalba, anglų kalba, lenkų kalba, rusų kalba, arabų kalba.


Projektą remia Europos Sąjunga
.
Skrajučių turinys neatspindi oficialios Europos Komisijos nuomonės ir požiūrio.