Dėl atsakingos narkotikų kontrolės politikos formavimo Lietuvoje

13 gruodžio, 2017

Šiandien ŽTSI prisijungė prie koalicijos „Galiu gyventi” inicijuoto nevyriausybinių organizacijų kreipimosi į Seimo narius, kuriuo Seimas raginamas keisti dabartinę narkotikų kontrolės politiką ir formuoti ją atsižvelgiant visų pirma į asmens bei visuomenės sveikatą ir saugumą.

Kreipimesi pažymima, kad šiandien Lietuvoje asmenys už narkotinių medžiagų vartojimą ir turėjimą savo reikmėms yra baudžiami, o ne nukreipiami pagalbos. Nuo 2017 m. sausio 1 d. Lietuva žengė dar vieną žingsnį atgal – narkotinių medžiagų turėjimas savo reikmėms be tikslo platinti tapo baudžiamas tik pagal Baudžiamąjį kodeksą.

Anot kreipimąsi pasirašiusių organizacijų, baudžiamasis persekiojimas nesprendžia problemos ir nepadeda keisti narkotikus vartojančio asmens elgesio. Be to, narkotikų turėjimo kriminalizavimas sukelia rimtų neigiamų pasekmių asmeniui,  jo sveikatai ir visuomenei, o valstybei betikslis baudžiamasis persekiojimas brangiai kainuoja.

Seimo nariai kreipimesi raginami gruodžio 14 d. balsavimo Seime metu palaikyti Seimo narės Aušrinės Armonaitės pateiktas Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis švelninama atsakomybė už narkotikų turėjimą savo reikmėms, diferencijuojamos bausmės už narkotikų platinimą, ir formuojama labiau subalansuota narkotikų kontrolės politika.